logo2
Apel z okazji Konstytucji 3 Maja

flaga

W dniu 28.04.2017 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia
Konstytucji 3 Maja.
Uczniowie klasy IV A i IV B oraz uczniowie gimnazjum, pod opieką p. Kamili Sobolewskiej, p. Eweliny Sobieskiej – Truszkowskiej, p. Agnieszki Szczapy i p. Agaty Śliwy, przedstawili część artystyczną, w której zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja.


Uroczystość rozpoczęła się wniesieniem sztandaru, a następnie odśpiewaniem hymnu narodowego, po którym odbyła się część artystyczna. Apel poprowadzili uczniowie klasy V B: Martyna Bralewska oraz Maciej Bielski.


Podczas uroczystości uczniowie przybliżyli fakty z dziejów Polski, często zapomniane i nie do końca rozumiane przez dzieci i młodzież. Zaprezentowano sytuację polityczno-gospodarczą kraju w tamtej epoce. Na zakończenie uroczystości przedstawiono, jak ważne było to wydarzenie nie tylko dla Polski, ale również dla przyszłej Europy. W czasie apelu zostały zaprezentowane wiersze i pieśni patriotyczne. Wśród wykonywanych utworów znalazły się : ,,Taki kraj” w wykonaniu Julii Koźlik z kl. VI A, ,,Witaj Majowa Jutrzenko’’, ,,Żeby Polska’’ zaśpiewana przez Szymona Beredę z kl. II gimnazjum, ,,Dumka na dwa serca’’ w wykonaniu Marty Kotowskiej i Filipa Wojtyry z kl. II gimnazjum, ich występ uświetnił fragment filmu ,,Ogniem i mieczem’’. Na zakończenie uroczystości Weronika Mierzwińska z kl. II gimnazjum zaśpiewała piosenkę pt. ,,Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos’’.
 

Apel wzbogacili uczniowie z klasy V B, Jakub Brzeziński i Ignacy Skiba, którzy zagrali na trąbkach do wiersza wyrecytowanego przez Darię Gilewską z kl. IV B,
a także Wiktoria Wojdyna z kl. V B, która zagrała na klarnecie do wiersza mówionego przez Kacpra Turzyńskiego z kl. IV A.
 

Występ nagrodzono gromkimi brawami. Dekoracja, atmosfera i wielkie zaangażowanie młodych artystów spowodowały, że ta lekcja historii i patriotyzmu przemówiły do serc i dusz zebranych.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

 

Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie uroczystości :

p. Kamila Sobolewska

p. Ewelina Sobieska – Truszkowska

p. Agnieszka Szczapa

p. Agata Śliwa