logo2
Projekt taneczny w naszym przedszkolu

,,Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi”

To hasło projektu tanecznego realizowanego w naszym przedszkolu w II semestrze 2016/2017.
Projekt obejmował jeden etap edukacyjny – przedszkole, grupę wiekową 5 latków. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu (środa i piątek) przy współpracy uczniów klasy II gimnazjum.
Celem zajęć było:

 1. Rozwijanie dziecięcych uzdolnień.
 2. Zaspokajanie naturalnej potrzeby ruchu.
 3. Kształtowanie zainteresowania różnymi formami tańca.
 4. Kształtowanie poczucia rytmu poprzez stosowanie różnych technik tanecznych.
 5. Odkrywanie własnych możliwości twórczych dziecka.
 6. Rozwijanie indywidualnych zdolności każdego dziecka, jego inicjatywy, aktywności i samodzielności.
 7. Doskonalenie sprawności kondycyjnej i koordynacyjnej.
 8. Rozwijanie płynności i estetyki ruchu.
 9. Kształtowanie postaw moralnych i społecznych: wytrwałości, systematyczności, samodyscypliny, szacunku, prawdomówności, umiejętności właściwego zachowania się w sytuacji sukcesu i niepowodzeń.
 10. Udział w programach z różnych okazji w przedszkolu i środowisku lokalnym.
 11. Rozwijanie umiejętności prezentowania swoich osiągnięć przed szerszą publicznością.

Dzieci podczas zajęć wykazywały ogromne zainteresowanie tańcem. Doskonale radziły sobie z układem choreograficznym i rytmicznym.
Zaprezentowały swoje umiejętności taneczne podczas występów na XIV Pikniku Rodzinnym.
Zajęcia koła tanecznego były również uatrakcyjnieniem oferty edukacyjnej dla dzieci.

p. Elżbieta Lewandowska

"Pszczółki" robiły pizze

W czwartek 25 Maja w przedszkolu odbyły się ostatnie zajęcia kulinarne w tym roku szkolnym.
Niespodzianką jaką przygotowały dzieci z gimnazjum było pieczenie pizzy. Przedszkolaki były zachwycone tym pomysłem. Wiadomo było że dzieci się ucieszą bo bardzo lubią pizzę. Dzieci z grupy ,,Pszczółki" bardzo chętnie pomagały w przygotowaniach ciasta na pizzę, jak również pomagały w układaniu poszczegulnych składników na niej.
Najprzyjemniejszą częścią było zjadanie pizzy. Przedszkolakom bardzo smakowała pizza przygotowana przez nich samych. Dzieci z grupy ,,Pszczółki" poprosiły starszych kolegów aby w przyszłym roku szkolnym też poprowadzili zajęcia kulinarne w ich grupie.

Pani Monika Rychta

Wycieczka do Monopepelandii w Dziekanowie Nowym

Dnia 07 Czerwca odbyła się wycieczka autokarowa do Monopepelandii w Dziekanowie Nowym.
Dzieci z grupy Pszczółki miały możliwość przejarzczki wozem strażackim i wozami zapszęgniętymi do Zebry i Wielbłąda.
Przedszkolaki zwiedzały małe ZOO gdzie mogły dokarmiać zwierzęta. Każde chętne dzieci miały możliwość przejażdżki kucykiem. Dzieci bawiły sie na placu zabawi i w parku linowym. Największą atrakcją były karuzele.
Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach z przewodnikiem. Podczas przerwy dzieci jadły upieczone kiełbaski na grilu.Przedszkolakom bardzo podobała się wycieczka i bardzo by chciały jeszcze raz tam pojechać.

Pani Monika Rychta

Plaj- Doh w naszym przedszkolu
Dnia 08 Czerwca odbyły się w przedszkolu zajęcia zorganizowane przez Plaj- Doh. Wszystkie przedszkolaki bardzo serdecznie przywitały nowego przyjaciela Plastelinowego Tubka. Zajęcia bardzo się dzieciom podobały i wszystkie chętnie uczestniczyły w zajęciach . Dzieci z plasteliny Plaj- Doh wyklejały obrazki o tematyce ,,Moje wymarzone wakacje" ,,Ulubione zwierzaki". Dzieci uczestniczyły w zabawie przy muzyce z Plastelinowym Tubkiem. Na koniec zajęć każde dziecko dostało madal od Tubka  i dyplom uczestnictwa w zajęciach. Tubek za wspaniałą zabawę każdemu dziecku dał kubeczek plasteliny Plaj- Doh. Przedszkolaki zaprosiły Tubka do kolejnych odwiedzin w naszym przedszkolu. Pan Tubek obiecał że jeszcze kiedyś odwiedzi nasze przedszkole.

p. Monika Rychta
Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca 2017 r. dzieci z naszego przedszkola żegnały zimę i witały długo oczekiwana wiosnę. Przedszkolaki barwnym korowodem wyruszyły na spacer ulicami Jasienicy. Śpiewając wiosenne piosenki wręczaliśmy własnoręcznie wykonane kwiaty napotkanym mieszkańcom naszej miejscowości. Radosny przemarsz zakończyliśmy na placu zabaw, gdzie zostawiliśmy Marzannę by troszkę się jeszcze pobawiła a potem odeszła do Krainy Pani Zimy. Jesteśmy pewni, że dzięki naszym staraniom wiosna zawita do nas na dobre.

p. Ewa Wnuk

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 11
No images in gallery