logo2
Z ostatnich dni
Tydzień wyborczy w szkole
wybory
21 września 2017 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Są już pierwsze sondażowe wyniki wyborów. W sondażach wygrywa Martyna Palesa z klasy III b a za nią uplasował się jej kolega Jakub Suchenek z klasy III b.
Ogłosznie wyników w piątek 22 września o godzinie 12.00.

Zapraszamy do galerii.

Opiekunowie SU
p. Iwona Schuhmacher-Koziatek
p. Mateusz Ulejczyk
p. Marek Leszcz 
 
Poczet Sztandarowy uczestniczył w obchodach 78.rocznicy wybuchu II wojny światowej w Konarach

konary4 września 2017 roku odbyły się gminne obchody 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej przy Pomniku Straceń w Konarach.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz Miasta i Gminy Tłuszcz, zuchy, harcerze, delegacje gminnych szkół oraz zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej.
W obchodach 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej przy Pomniku Straceń  naszą szkołę reprezentował Poczet Sztandarowy. W uroczystości uczestniczyły również zuchy z naszej szkoły pod opieką p. Anny Mędrzyckiej.

argaiv1807

Więcej…
 
Narodowe czytanie

narodoweczytanieDnia 01.09.2017r. w ramach akcji "Narodowe czytanie" pani bibliotekarka Karolina Wąsik wraz z uczennicą kl. 7 Julką Borkowską odwiedziła dzieci w przedszkolu  w Jasienicy.
Wybraną lekturą w Polsce było "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Jest to zbyt poważna lektura dla przedszkolaków, dlatego dzieci wysłuchały wierszy Marii Konopnickiej.
Przed czytaniem wierszyków odbyła się rozmowa z dziećmi o bibliotece, czytaniu, pisarzach, itp. Na pytanie : Co to jest wesele? odpowiedziały: "ożenienie, tańce, jedzenie".
Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały kolorowanki związane z czytanymi utworami.

Zapraszamy do obejrzenia galerii. 

p. Karolina Wąsik

 
Wycieczka do Magicznych Ogrodów

magiczneogrody

14 czerwca dzieci z oddziałów zerowych udały się na wycieczkę do bajkowej krainy „Magicznych Ogrodów” - parku tematycznego w Janowcu k. Kazimierza Dolnego.
Po przekroczeniu bramy  wkroczyliśmy do niezwykłego świata utrzymanego w klimacie baśni i fantazji. Dzieci wśród drzew, krzewów i kwitnących kwiatów spotkały olbrzymie gąsienice, smoki, skrzaty Bulwiaki, wróżki Smużki, magiczne ptaki, psotliwe Mordole i dzielne Krasnoludy. Spacerując ścieżkami wśród szumiących wodospadów i strumieni odkryły interesujące place zabaw.
Pełni wrażeń i wspomnień wróciliśmy do domu.Smile

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

p. Anna Sękowska, p. Emilia Suchenek
 
Egzamin na kartę rowerową
rowerkarta21 czerwca 2017 roku odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową.
32 uczniów naszej szkoły po zdaniu egzaminu teoretycznego u P. Marka Leszcz zmierzyło się z zasadami ruchu drogowego w praktyce pod czujnym okiem egzaminatorów: P. Sylwi Ryszawy i P. Adama Narowskiego.
Wszyscy zdali.
Nowym rowerzystom życzymy bezpiecznych podróży rowerowych. Smile


 
I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Akademii Play –Doh

playdohOd stycznia 2017 r. oddziały zerowe i przedszkole uczestniczyły w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym Akademii Wyobraźni Play-Doh  koncentrującym  się na rozwijaniu umiejętności kreatywnego myślenia i zdolności manualnych. Udział w w/w programie dawał  możliwość udziału w  konkursach plastycznych.

Dzieci z oddziałów zerowych 0a i 0b mogą pochwalić się zajęciem I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Akademii Play –Doh „Cyferkowo-Literkowa Kraina Wyobraźni”.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 34